ŁUCZNICTWO - Krótka historia.

Łucznictwo w Ożarowie rozpoczęło się przy Gimnazjum i liceum Pallotiego w 2000 roku. Przez 5 lat sekcja liczyła od 10 do 40 zawodników osiągając w kategoriach dzieci i młodzieży wysokie wyniki na poziomie Okręgowym. Z powodu dynamicznego rozwoju Gimnazjum oraz rozszerzenia szkoły o Liceum wystąpiły techniczne trudności prowadzenia zajęć z łucznictwa. Dodatkowo prowadzący sekcję postanowili, aby umożliwić trenowanie wszystkim osobom zainteresowanym z okolic Ożarowa Mazowieckiego, a nie jak do tych czas tylko uczniom szkoły Pallotiego.

Z pomocą przyszedł Klub Sportowy Ożarowianka, który jako najstarsza jednostka działająca na tym terenie zechciał otworzyć w swojej działalności sekcję łucznictwa. Dzięki temu stało się realne, aby trenować łucznictwo w Ożarowie mógł każdy począwszy od najmłodszych dzieci w wieku 10 lat, a skończywszy na seniorach nawet w wieku 60 lat.

Mamy nadzieję, że otworzenie nowej sekcji – łucznictwa w ramach naszego klubu podniesie jego prestiż, ale także przyczyni się do popularyzacji sportu w naszym regionie. Jednocześnie wierzymy, iż nasi wychowankowie będą mieli możliwość osiągania wysokich wyników sportowych w jeszcze jednej dyscyplinie olimpijskiej.Miasto Ożarów Mazowiecki Keller GEA-NOVA Bronisze Panattoni Stansat