poniedziałek, 2007-04-16
ŁUCZNICTWO - Informacje
<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>
Strona 1 z 2

W dniu 1 kwietnia 2007 roku na torach stołecznego Marymontu odbył się comiesięczny sparing zawodników Województwa mazowieckiego. Na starcie stanęło ponad 50 dzieci. Barwy Ożarowskiego Klubu reprezentowali:
Katarzyna Bińkowska – 2 miejsce w kategorii dzieci starszych
Katarzyna Wrzodak – 4 miejsce w kategorii dzieci starszych
Agata Bińkowska – 4 miejsce w kategorii młodzików

Strzelania odbywały się dla młodzików 2 x 12 serii po 3 strzały na odległość 30 metrów, a dla dzieci po 6 serii po 3 strzały na odległościach 25, 20, 15, 10 metrów. Zawody przeprowadzono przy bardzo sprzyjających warunkach pogodowych. Zawodników nagrodzono medalami i symbolicznymi czekoladkami.

W dniu 20 lutego 2007 roku Klub Sportowy Mazowsze Teresin zorganizował Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego. Na starcie stanęły zespoły z Ukrainy, Białorusi i Polski. Ożarowiankę reprezentowali Gabriela Dolota, Andrzej Mika i Bartłomiej Ślęczkowski. Wyniki uzyskane przez zawodników pozwoliły na zajęcie miejsc w pierwszej dwudziestce w swojej kategorii. Niskie obciążenie treningowe powodowało trudności w końcowej fazie zawodów.

Zawody te potraktowano bardziej jako przygotowanie do Mistrzostw Polski Juniorów w marcu. Zespołowo Gabriela strzelała w drużynie łączonej Mazowsza i zajęła wraz z koleżankami 10 miejsce, a Panowie również w drużynie łączonej Mazowsza zajęli 18 miejsce.

W dniu 3 marca 2007 roku Klub Sportowy Ożarowianka uczestniczył w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Solcu Kujawskim. Skład reprezentacji został wyłoniony podczas Międzynarodowych Mistrzostw Mazowsza w Teresinie: Gabriela Dolota, Andrzej Mika, Bartłomiej Ślęczkowski i Karol Krupa.

W eliminacjach najlepiej spisała się Gabriela Dolota zdobywając 480 pkt. / 600 pkt. i zajmując 23 pozycję. Nieco gorzej w eliminacjach zaprezentowali się panowie 60 miejsce Bartłomiej Ślęczkowski, 62 Andrzej Mika i 77 Karol Krupa. Bardzo miłą niespodziankę zrobiła w finałach Gabriela Dolota, która ostatecznie po dwóch pojedynkach zajęła 19 pozycję. Zespół Panów po zaciętej walce z pierwszym z eliminacji został ostatecznie sklasyfikowany na 16 miejscu juniorów młodszych w Polsce. Zawody można uznać za udane. Wszyscy zawodnicy strzelili rekordy życiowe w różnych konkurencjach.